درباره شرکت AVEVA :

شرکت AVEVA  50 سال پیش توسط جمعی از اساتید دانشگاه کمبریج انگلستان افتتاح گردید و از آن زمان تاکنون  با کلیه شرکتهای طراحی، مهندسی، مشاور، پیمانکاری و کارفرمایان در قسمت های مختلف نفت ،گاز،پتروشیمی، نیروگاهی،پروژه های ساختمانی و صنایع دریایی در اقصی نقاط جهان همکاری دوجانبه داشته که این خود نشان از تجربه در توسعه و صرفه جویی در زمان و هزینه ها با اتکا بر گسترش محصولات و پشتیبانی موثر براساس نیازمندیهای مشتریان خود دارد.

 

این شرکت پس از استقبال گسترده شرکت های مهندسی از نرم افزار های سه بعدی پیشین خود همانند PDMS، Review Reality و غیره در جهت بهبود پروژها و همچنین رفاه حال مهندسین ، مدیران و کارکنان صنعت نفت ، گاز، پتروشیمی و سازه با نرم افزارهایی جدید و کارا آماده خدمت رسانی می باشد.

 

  از جمله ویژگیهای بارز ومزایای استفاده از آن می توان به موارد زیر اشاره کرد از جمله:

  • گرافیک سه بعدی پیشرفته و گیرا
  • ارتباط همزمان نرم افزار های آن شرکت با هم که برای بخش های مختلف مهندسی تولید شده اند که باعث میشوند به طور همزمان و یکپارچه تمامی قسمت های مهندسی بتوانند بر روی یک پروژه کار کنند و به صورت کامل و از طریق همان نرم افزارها با یکدیگر در ارتباط باشند و اطلاعات را جا به جا نمایند
  • تولید بهتر و راحت تر نقشه های مهندسی از جمله P&ID،ISOMETRIC و ….
  • کم کردن خطاهای انسانی که در مواردی بسیار زیان ده می باشند
  • کم کردن چشمگیر نفر ساعت مصرفی در پروژه ها
  • بسیاری از مزایای دیگر که در حالت کلی باعث می شوند خرید نرم افزارهای مورد نظر بسیار مقرون به صرفه باشند چرا که با وجود هزینه اولیه می توانند درطول پروژه کمک رسان بخش مهندسی ، مالی و تدارکات پروژه از طریق کنترل پروژه باشند

 

لازم به ذکر است که همزمان با ورود مجدد شرکت AVEVA به ایران در سال 2017 و آغاز همکاری رسمی با شرکت ایتوک رایان صنعت ،شرکتهای بزرگ و مطرح در حوزه نفت و گاز با خرید نرم افزارهای مختلف به عنوان مشتریان قانونی AVEVA در ایران می باشند .

از جمله آنها میتوان به شرکت های زیر اشاره نمود:

شرکت EIED، شرکت مهندسین مشاور ناموران ، شرکت سازه ، شرکت نارگان ،شرکت PIDEC، شرکت ODCC و برخی شرکت های دیگر.

معرفی اجمالی نرم افزارهای گروه AVEVA :

از جمله نرم افزارهای جدید این شرکت به شرح زیر میباشند:

AVEVA Everything 3D :

AVEVA Everything3D  یا به اختصار E3D  نرم افزاری یکپارچه برای تولید و طراحی پلنتها در صنایع گوناگون است. این نرم افزار نسخه پیشرفته نرم افزارهای قدیمی این شرکت است و نکته جالب آن این است که بسیاری از قابلیتهای نرم افزار دیگر این شرکت یعنی PDMS را به صورت سرخورد داراست. AVEVA Everything3D با کوتاه کردن گام های پروژه، کاهش زحمت، حذف خطاها و دوباره کاری ها باعث تحویل به موقع و سریعتر پروژه ها خواهد شد. این نرم افزار در حوزه طراحی پلنتها سنگ تمام گذاشته است، کم و کاست خاصی ندارد و تمامی نیازهای مهندسین را برآورده میکند. این برنامه با استفاده از آخرین نوآوری های روز در حوزه  محاسبات ابری, اسکن لیزری سطح جدیدی از توانایی ها را در صنعت پلنت معرفی کرده است.

 

AVEVA Bocad :

نرم افزار بوکد (BOCAD) که به تازگی به مالکیت شرکت  AVEVA در آمده است ، نرم افزاری قدرتمند و پیشرفته برای مدلسازی و تهیه نقشه های کارگاهی انواع سازه های پیچیده فولادی در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و کارخانه های تولیدی است. ارتباط مستقیم این نرم افزار با سایر نرم افزارهای شرکت AVEVA باعث گردیده تا این نرم افزار به عنوان انتخاب اول واحد سیویل و سازه  شرکتهای فعال در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی درآید. این برنامه در کلاس کاری خود جزء برترین محصولات مهندسی محسوب میشود و متخصصین و کارشناسان به صورت کارآمدی در صنایع کوچک و بزرگ برای طراحی، مدلسازی سه بعدی ، برآورد متریال و تهیه نقشه های کارگاهی (SHOP DRAWING)  سازه های خود از این برنامه استفاده میکنند. مدلسازی در این نرم افزار به صورت سه بعدی و واقع گرایانه است . این نرم افزار نسبت به  سایر رقبای خود از جمله نرم افزار تکلااستراکچر دارای مزایای فراوانی است که باعث محبوبیت بیش از پیش و افزایش  روز به روز کاربران آن گردیده  است .

AVEVA Diagram:

یک سیستم طراحی مبتنی بر داده برای P&ID ها، طرح های HVAC و نمودارهای مشابه است

این نرم افزار قابلیت های زیادی از جمله ارتباط با یکپارچه سازی بین نرم افزارهای گروه AVEVA را دارا میباشد و همچنین در جهت تولید گزارش و مدیریت داده ها بسیار اثر بخش است.

 

 

AVEVA Instrument:

نرم افزاری بسیار قدرتمند و کامل جهت طراحی و تولید نقشه ها و مدارک مهندسی سیستم های کنترل و ابزار دقیق می باشد. این نرم افزار که از یک رابط گرافیکی پیشرفته بهره می برد دارای 4 ماژول یکپارچه است که کلیه عملیات یک پروژه کنترل و ابزاردقیق از قبیل مهندسی و طراحی، نصب و راه اندازی، تعمیر و نگهداری را بطور کامل پشتیبانی می کند.

 

 

AVEVA Electrical:

یک مجموعه نرم افزاری برای مهندسی برق و طراحی است. با استفاده از رابط کاربری گرافیکی پیشرفته، از قوانین طراحی و کاتالوگها استفاده میکند و همچنین از انعطاف پذیری بسیار بالایی در جریان کاری برخوردار میباشد،  AVEVA Electrical انتخابی مناسب برای تمامی پروژه ها با ابعاد مختلف میباشد.

 

AVEVA Engineering:

به تیمهای مهندسی چند رشته ای یا اصطلاحا Multi-discipline))کمک میکند تا به صورت موثرتری در کنار یکدیگر فعالیت کنند و با کار نظام مند بر روی جزئیات سیستم در تکامل آن قدم بردارند.

AVEVA ERM:

مجموعه راه حل های مدیریت پروژه(ERM)، مدیریت کارامد یک پروژه را دارا میباشد.

 

 AVEVA ERM به شما امکان کنترل کامل پروژه خود از ابتدا تا انتصاب را می دهد. نرم افزار ما می تواند با توجه به نیازهای شما پیکربندی شود، با سیستم های موجود و دیگر برنامه های AVEVA هماهنگ شود، و می توان آن را در تک تک مراحل پروژه همچنین برای حداکثر بهره وری کسب و کار، به طور کامل برای کارایی بیشتردر تمام طول پروژه به صورت یکپارچه استفاده نمود.

 

AVEVA Engage:

ترکیبی از تجسم کامل مدل با کیفیت فوق العاده بالا(UHD) ونیز دسترسی فوری و کنترل لمسی به اطلاعات فیلتر شده به صورت محسوسی می باشد، این نرم افزار برای ارایه پروژه شرکت های مهندسی برای کارفرمایان بسیار کاربردی میباشد.